Narkotyki i ich dystrybutorzy

Wprowadzenie: niedoświadczonym przypominamy, że definicje przedmiotów i zjawisk mogą być wielorakiego rodzaju: mogą być deskryptywne (czyli opisowe)  i wyjaśniające [naturę działania lub pochodzenie przedmiotu]. Mogą też być realne i społeczne. Co najważniejsze, przedmiot lub zjawisko może być definiowany za pomocą hermetycznego języka konkretnej dziedziny nauki – np fizyki i chemi – przy czym każda z definicji skutecznie opisuje przedmiot na pewnym poziomie mnikania w jego naturę lub też ze względu na jego użyteczność dla celów konkretnego użycia przedmiotu. Takie definicje to definicje specjalistyczne, choć ja sam skłaniam się do nazywania ich definicjami pragmatycznymi, gdyż ich sposób sformułowania i zasięg jest dostosowany do celów, które przyświecają ludziom, którzy te definicje tworzą lub używają.

Większość wody z mózgu jest robina ludziom poprzez mieszanie tych powyższych typów definicji. Dzieje się tak, ponieważ za fakty najczęściej bierzemy nasze własne wyobrażenia, najczęściej wykształcone pod wpływem ludzi chcących nam namieszać w głowach.
Poprzez posługiwanie się słownictwem o umownym znaczeniu możliwe jest

Przykład 1:

piłka nożna:
definicja realna: dwie grupy 11 osobników kopie skórzany worek starając się przemieścić go poprzez jedną z dwu prostokątnych konstukcji na przeciwległych krawędziach wyznaczonego terenu.
Jak widzimy, opis nie jest bardzo zależny od rozumienia struktur społecznych potrzebnych do wykształcenia się gry.

definicja społeczna: rodzaj aktywności fizycznej, sportu popularnej szczególnie w Europie i Ameryce południowej; dwie drużyny wywalizują na boisku chcąc jak największą ilość razy umieścić piłkę w bramce drużyny przeciwnika

Przykład 2: woda
Def. biologiczna wymieniająca cechy wody istotne dla życia:
Woda jest powszechnym rozpuszczalnikiem związków ustrojowych i niezbędnym uzupełnieniem pokarmu wszystkich znanych dotąd organizmów. Uczestniczy w przebiegu większości reakcji metabolicznych, stanowi środek transportu wewnątrzustrojowego: np. produktów przemiany materii, substancji odżywczych, hormonów, enzymów. Reguluje temperaturę . Stanowi płynne środowisko niezbędne do usuwania końcowych produktów przemiany materii. Woda stanowi średnio 60% masy dorosłego człowieka, w przypadku noworodka ok. 15% więcej.

Definicja kultorowa: W kulturowej symbolice woda jest jednym z żywiołów (czterech w kulturze europejskiej, lub pięciu w tradycji chińskiej, pięciu w tradycji japońskiej, czy trzech ( tu woda jest tylko częścią jednego z żywiołu) w tradycji celtyckiej. Przeciwstawiana jest ogniowi, powietrzu i ziemi (w Europie), ogniowi, metalowi, drewnu i ziemi (w Chinach), ogniowi, powietrzu, ziemi i piorunowi (w Japonii). W tradycji celtyckiej żywioły to Ziemia, Ogień i Sztorm, woda jest częścią tego ostatniego.
Symbolizuje życie, płodność i oczyszczenie (choć bywa także ukazywana jako siła zła, zwłaszcza w przeciwstawieniu wody czystej i brudnej). Woda jest częstym elementem mitów kosmogonicznych. Bywa też uważana za medium ułatwiające przejście z jednego świata do drugiego (w mitologii starożytnej Grecji Charon przewoził łodzią duszę zmarłego do Hadesu, gdzie pijąc wodę ze źródła Lete zapominała o minionej egzystencji). W wielu religiach zanurzenie w wodzie symbolizuje oczyszczenie i odrodzenie (por. chrzest).
A teraz do rzeczy:

Narkotyk: definicja 
Nie ma jednoznacznej definicji, na którą zgadzają się wszyscy zainteresowani.
BIOCHEMICZNA (REALNA) DEFINICJA: Substancja psychoaktywna (substancja psychotropowa) ? substancja chemiczna oddziałująca na centralny układ nerwowy bezpośrednio wpływając na funkcje mózgu, czego efektem są czasowe zmiany postrzegania, nastroju, świadomości i zachowania.
Wg tej definicji narkotykiem jest: nikotyna w papierosach, alkohol etylowy (czyli potocznie alkohol), kofeina w kawie i Pepsi-Coli, morfina podawana jako środek znieczulający.

POLICYJNA DEFINICJA: każda aktualnie nielegalna substancjapsychotropowa
Wg tej  definicji narkotykiem jest opium, haszysz, Extaza, marihuana, amfetamina itp
Narkotykiem nie jest: 
morfina podawana jako środek znieczulający, nikotyna, alkohol etylowy, kofeina w kawie.

SPOŁECZNA DEFINICJA: substancje przyjmowane w celu czasowej zmiany nastroju przez członków niektórych grup społecznych, które to substancje nie są powszechnie akceptowane w społeczeństwie. Rolę decydującą ma tu PRZYZWOLENIE SPOŁECZNE, tradycja powszechnego używania oraz drogi przyjmowania substancji (dożylnie, doustnie, wdychanie z dymem itp.)

Problem polega na tym, że w różnych krajach niektóre substancje są narkotykiem z punktu widzenia chemicznego i oddziaływania na organizm, ale w świetle prawa lub zwyczajów są dopuszczone.
Stopniowo dochodzę do wniosku, że pewne rodzaje substancji psychotropowych są niezbędne do rozładowywania napięć w społeczeństwach ludzkich – spełniają przez to rolę zdrowotną – będzie to np. lampka wina do kolacji. Inne substancje lub ich warianty służą do rozkręcenia „dobrej” zabawy – tańców, celebracji oraz innych rutuałów społecznych. Innym użyciem może być przynoszenie ulgi chorym bądź rozładowywanie stresów przeszkadzających w codziennym funkcjonowaniu jednostek.

I teraz najważniejsze:
0) Aby poruszać się w świecie faktów, a nie społecznych przyzwoleń i innych wtórnych konceptów, należy posługiwać się BIOCHEMICZNĄ DEFINICJĄ NARKOTYKU – przynajmniej w trakcie czytania ninijeszego artykułu.
1) Jak każdy przedmiot, narkotyk może być nadużywany oraz uzywany do złych celów, lub też po prostu do celów niezgodnych z interesem użytkownika (choć zaspokajających jego dążenie do osiągania np. przyjemności)
2) Tak czy inaczej – grupa ludzi kontrolująca dystrybucję narkotyków będzie posiadała przemożną władzę nad tymi, którzy tych narkotyków potrzebują. Przez kontrolę produkcji, dystrybucji i zastosowań narkotyków, organizacje takie nie tylko czerpią przeogromne zyski, ale też budują nastroje, moralność i mentalność całych społeczeństw, mogąc prowadzić je do wybiórczej degeneracji, stanu bezbronności bądź odporności wobec rozmaitych innych zjawisk.

Jeśli nie mamy zastrzeżeń do powyższych trzech punktów, stoimy naprzeciw następującym faktom:

1) Największymi kartelami narkotykowymi są państwa – kontrolujące na zasadzie monopolu dystrybucję najpowszechniej używanych narkotyków: nikotyny, alkoholu. Robią to całkowicie nie zważając na koszty społeczne ich rozpowszechnienia. Ci panowie patrzą tylko na wysokość wpływów z akcyzy.

2) Najwięszym handlarzem narkotyków w historii ludzkości była Wielka Brytania w XIX wieku – dystrybucja opium na terenie Chin była przyczyną wybuchu tzw. Wojen opiumowych

3) Dystrybujcja narkotyków takich jak alkohol – była i jest sposobem na ubezwłasnowolnianie społeczeństw i narodów.
Wszyscy pewnie pamiętamy opisy tego jak  „zaborca/okupant rozpijał naród” albo „szlachta rozpijała chłopstwo” – nie pamiętam już w jakim okresie historycznym (czytelników proszę o podpowiedź), ale kiedyś bodaj płacono chłopom za płody rolne właśnie wódką.
W ten właśnie sposób mocarstwa zachodnie (Anglia, Francja, ale też USA) zmierzały doprowadzić do dezintegracji Chin.

Skoro więc tak jasno widzimy to w przypadku działań agresowa na pańśtwo będące ofiarą ataku, to jak opiszemy (za pomocą opisów RALNYCH a nie społecznych) sposób w jaki władze rozpijają mieszkańcó własnego państwa.

4)  I teraz czas już na artykuł, który stał się inspiracją ninijeszego postu:

proszę przeczytać poniższy artykuł:

Chavez bombarduje nielegalne lotniska handlarzy narkotyków
cheko, PAP
2008-03-30, ostatnia aktualizacja 2008-03-30 23:54
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,5071937.html

 Lotnictwo wenezuelskie na rozkaz prezydenta Hugo Chaveza rozpoczęło w sobotę operację niszczenia nielegalnych lotnisk kolumbijskich handlarzy narkotyków na terenie Wenezueli – poinformowała w niedzielę prasa w Caracas. 

 
Fot. EDWIN MONTILVA REUTERS 
W nalocie brały udział dwa samoloty F-16

 
Fot. EDWIN MONTILVA REUTERS 
Jeden z członków specjalnej jednostki antynarkotykowej. Wenezuelskie wojsko zniszczyło 67 ukrytych w dżungli pasów startowych
 więcej zdjęć 
ZOBACZ TAKŻE
Kolumbia chce oskarżyć Chaveza o wspieranie ludobójstwa (04-03-08, 18:13) 
Chavez wysyła czołgi na granicę z Kolumbią (02-03-08, 21:11) 
Dyrektor Krajowego Biura Antynarkotykowego, pułkownik Nestor Reverol oświadczył, że Wenezuela wywiązuje się w ten sposób ze swoich zobowiązań w walce z handlem narkotykami. Przez terytorium wenezuelskie prowadzi jedna z głównych tras przerzutu kolumbijskiej kokainy i innych narkotyków do USA.

W pierwszym nalocie wzięły udział dwa samoloty F-16 i śmigłowiec rosyjskiej produkcji MI-35, które zbombardowały pas startowy znajdujący się o 15 kilometrów od granicy z Kolumbią i o 800 km od Caracas.

W ciągu pięciu dni lotnictwo wenezuelskie zamierza zniszczyć 90 takich nielegalnych lotnisk.

W operacji bierze udział 19 śmigłowców bojowych.

67 ukrytych w dżungli pasów startowych na terenie Wenezueli, używanych przez kolumbijskie kartele narkotykowe, zostało zniszczonych podczas operacji wenezuelskich wojsk lądowych.

W najbliższych dniach ma zacząć funkcjonować nowy radar wojskowy o zasięgu 400 kilometrów, zakupiony w Chinach, który pomoże w walce z przemytnikami narkotyków.

Moje wnioski i obserwacje:

– coś takiego mogli zrobić np 20 lat temu – ale wszyscy oni czerpali grubą kasę z całego procederu dopiero po ostrych nieporozumieniach na linii Kolumbia – Wenezuela – panowie się pokłócili.

– USA mogło samo to zrobić też juz dawno temu

– te pasy, jak widać na zdjęciu, nie były „UKRYTE” – widoczne są z daleka i dla każdego posiadającego w miarę sprawny zmysł wzroku (Patrz zdjęcie)

– podejżewam, że Wenezuela rozwaliłą je specjalnie aby zrobić CIA na złość. Trudno mi teraz rozsądzić – czy CIA po prostu czerpała z prcederu zyski, czy też szprycowanie społeczeńśtwa amerykańskiego kokainą przynosi rządowi USA długoplanowe zyski w postaci ogłupiania wyborców, obniżania ich sporawności umysłowej  i odciągania uwagi opinii publicznej od innych spraw i sprawek.

Podsumowując – F16 były do dyspozycji od dawna, sposób ich użycia też – tak więc wcześniejszy brak zdecydowanych akcji przeciw handlarzom i producentom miał przyczyny czysto ekonomiczne. Obecną destrukcję biznesu narkotykowego zawdzięczamy więc jedynie tym, że partnerzy interesu się skłócili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Releated

Odpowiedź na zarzuty postawione pod filmem „ONI ALBO MY!, rozmowa z Piotrem Plebaniakiem” z 20 maja 2024

Link do filmu https://youtu.be/LPA1lj09LPU (film osadzony na dole wpisu). Zrzut ekranu zarzutów również poniżej. Zarzuty na czerwono, w kolejności innej, niż w komentarzu użytkownika. Treść wersji archiwalnej przeredagowana językowo i stylistycznie. Nota: Dopiero po stwierdzeniu usunięcia moich odpowiedzi na zarzuty odkryłem  publicznie ujawnioną tożsamość użytkownika: Ryszard Zalski. Zapraszam do debaty. Noty dodatkowa: ani zgłaszający zarzuty, […]

Trzy przykłady geopolitycznego szalbierstwa

1. Poziom przekłamań narracyjnych: prosta niekompetencja. Kanał: Task & Purpose. Ilość subskrybentów 1,6 mln. Link: https://youtu.be/X89Qi4lrNcw Ilość obejrzeń filmu: 800 tys.  Problem: Karygodny brak jakiejkolwiek weryfikacji tego, czy treść jest zgodna ze stanem faktycznym. W opisie sytuacji napięć w Cieśninie Tajwańskiej widzimy mapkę z wizualizacją ukształtowania powierzchni wyspy. Oto ona (czas w materiale 9:35): Problem: Na […]